Pěvecký sbor Barbastella
Barbastella
Pěvecký sbor gymnázia Hodonín


Historie

Pěvecký sbor Barbastella vznikl v roce 1993. Členové sboru jsou studenty primy až oktávy gymnázia. V současné době sbor tvoří čtyřicet členů, kteří do svých zájmů a zálib zahrnuli sborové zpívání, čímž přispívají nejen k pestrému kulturnímu životu na gymnáziu, ale svým zpěvem obohacují i kulturní dění města Hodonína.

V letošním školním roce sbor uskutečnil celkem osmnáct vystoupení a koncertů. K nejvýznamnějším akcím letošního roku patří koncerty, které vzešly ze spolupráce se sborem Čhavorenge (Ida Kelarová). Například koncert se zlínskou filharmonií ve Zlíně, benefiční koncert v Mahelově divadle v Brně. S velkým ohlasem publika se setkaly také společné koncerty v Hodoníně a v Praze. Na podzim roku 2012 natáčela Česká televize dokument o pěveckém sboru Barbastella. Spolupráci s Petrem Bende obohatil kromě vánočního koncertu i prázdninový koncert v Mutěnicích.

Absolventský koncert pěveckého sboru Gymnázia Hodonín byl opět zařazen i do Hodonínské koncertní sezóny 2013/2014. Sbormistrem sboru Barbastella je Josef Ilčík.

Kontakt
Mgr.Josef Ilčík
tel.: +420 604 142 212
e-mail: josef.ilcik@email.cz